Dnes ráno Xiaomi oficiálně oznámili, že se na konci května dočkáme velké představovačky v Šen-čenu a je tak jasné, že dojde i na představení Xiaomi Mi 8. Ohledně názvosloví stále ještě panují velké zmatky, protože polovina analytiků a novinářů se domnívá, že název Mi 7 by kompletně vypuštěn a bude nahrazen právě Mi 8 na počest osmého výročí Xiaomi. Druhá polovina pak přísahá, že oba modely budou existovat společně a Mi 8 bude vylepšenou verzí.

Každopádně se dnes na světlo světa dostaly i první snímky zachycující vykousnutí displeje právě Mi 8 a i když spousta fanoušků tento designový prvek už z principu nesnáší, tak v tomto případě bude mít alespoň opravdu pádné ospravedlnění. Stejně jako iPhone X totiž bude použit na zabudování speciálního senzoru na 3D rozpoznání obličeje. To probíhá projekcí světla na daný objekt a zpětnou detekcí k vymodelování struktury obličeje. Tato technologie je mnohem bezpečnější než tradiční rozpoznávání pomocí přední selfie kamerky a může tak být použita i k zabezpečení mobilních plateb.

Xiaomi Mi 8 by mělo být v každém případě skvěle vybaveným telefonem po všech stránkách a očekává se opravdu high-end vybavení zahrnující procesor Snapdragon 845, 8 GB LPDDR4X RAM, UFS 2.1 vnitřní pamět a s největší pravděpodobností i vymoženosti jako je čtečka otisků prstů integrovaná v displeji a bezdrátové nabíjení. Zní vím to zatím jako super-vlajkový model ? Ano, nám také.