Dnes jsme se dočkali oficiálního představení nové řady značky Oppo a nutno dodat, že se čínskému výrobci podařilo pořádné překvapení. Oppo Realme 1 se totiž vzhledem k pokročilému hardwarovému vybavení bude prodávat za více než rozumnou cenu a je jasné, že to výrobci myslí s konkurencí pro Xiaomi Redmi Note 5 (Pro) velmi vážně. Momentálně je sice telefon k dostání pouze jako exkluzivita pro indický Amazon, ale údajně by se brzy mělo dostat i na další trhy.

Oppo Realme 1 přichází s celokovovým šasi a zadní strana je velmi podobná Oppo F7 díky skleněnému designu se vzhledem Diamond Black. Dále pak má 5,99-palcový 18:9 displej s FullHD+ rozlišením, naštěstí však není vybaven dnes tak populárním „vykousnutím“. Čistý výkon je vzhledem k ceně opravdu masivní, protože telefon má nový procesor Helio P60 s podporou AI a slušnou kapacitu baterie 3400 mAh. Oppo sice v rámci snížení ceny dali telefonu do vínku jen single 13 Mpix zadní fotoaparát a 8 Mpix přední selfie kamerku. Příjemným bonusem je samostatný slot na microSD kartu jako doplněk k dual SIM 4G slotu. Kontroverzním rozhodnutím je pak spolehnutí se pouze na rozpoznání obličeje a vynechání čtečky otisků prstů.

Ale samozřejmě hlavním tahákem bude rozhodně cena, protože je opravdu velmi velmi lákavá. Základní verze s 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti přijde v přepočtu zhruba jen na 132 dolarů… Fantastické. Vyšší verze jsou samozřejmě nastaveny výše, ale i tak jde o skvěle dostupné kousky, 4 GB + 64 GB verze přijde na 161 dolarů a 6 GB + 128 GB pak na 206 dolarů. Uvidíme jak se podaří tyto ceny udržet až (případně jestli vůbec) dorazí i na další trhy.