Vernee Active je robustní telefon s moderním designem. Je zároveň také prvním odolným telefonem společnosti Vernee, kterému nechybí certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD 810G.

Už sám název napovídá, že cílí na aktivní uživatele, kteří svůj přístroj berou i do přírody a tím zrovna nemyslíme například městský park. Vernee Active na první pohled nevypadá jako masivní odolňák, je sice mírně tlustší než běžné manažérské telefony, ale i tak neudělá ostudu ani v kanceláři.

5,5 palcový JDI displej s 2.5D zakřivením má rozlišení 1920×1080 pixelů a designem by mohl konkurovat například Samsungu S8 Active.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P25 s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4200 mAh a podporu 9V/2A rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android 7.0 s nadstavbou VOS, která je dobře odladěna.

Zadní fotoaparát je 16 MPix s PDAF a clonou f/2.2 a údajně může bez problémů fotit i pod vodou. Přední kamera má rozlišení 8 MPix.

Tolik tedy ve zkratce o hlavních parametrech Vernee Active. Další podrobnosti a zkušenosti z běžného používání najdete v naší recenzi, případně i na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku, kde jej můžete aktuálně zakoupit za 286 Euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.