Jedno je už jasné. Nokia X se bude prodávat jako Nokia X6. Prodejní název novinkového telefonu byl totiž ještě před pár dny velkou záhadou. Odtajněna je také cena telefonu, protože je už nyní zalistován na e-shopu Suning za 1499 jüanů (237 dolarů).

To vše se dovídáme jeden den před oficiálním představením telefonu. To však nebrání tomu, že předběžné objednávky, nebo chcete-li rezervace, začínají v Číně již dnes v 15:30 tamního času. Oficiální prodeje se rozjedou 21. května/mája.

Ve výpisu na e-shopu se také dá zjistit, že Nokia X6 má displej s úhlopříčkou 5,8 palce, rozlišením 2280×1080 pixelů, poměrem stran 19:9 a horním výřezem. Bohužel není uvedeno, zda bude přístroj nabízen i v jiné barvě než černé a také jestli půjdou do prodeje i jiné paměťové verze než kombinace 4 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Podle výpisu z Tenaa víme, že by se na trh měly dostat tři verze Nokia X6 s 3/4/6 GB RAM. E-shop také neuvádí rozlišení fotoaparátů, přestože podle Tenaa bychom mohli očekávat, že jeden ze snímačů zadní duální kamery bude 16 MPix, stejně jako přední kamera.

Parametry se tedy Nokia X6 dostane přesně mezi telefony Nokia 6 a Nokia 7 Plus. A pokud jde o cenu, bude-li nastavena opravdu na zmiňovaných 1499 jüanů, půjde o telefon s dobrým poměrem cena/výkon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.