Jihokorejský výrobní gigant Samsung se chystá vydat hned dva nové modely najednou. Jedná se o Samsung Galaxy A8 Star a Galaxy A8 Lite.

Tyto nové smartphony se na stránkách TENAA objevily před pár týdny pod označením SM-G8750 a SM-G8850. Nyní získaly povinnou 3C certifikaci, což naznačuje, že již nic nebrání jejich vydání. Mimo jiné certifikát 3C (CCC – China Compulsory Certification) byl zaveden v roce 2002. Výrobek, který projde povinnou certifikací CCC (3C) může být dovážen a prodáván v Číně.

Ze snímků záznamových listin můžeme zjistit, že chytré telefony Samsung Galaxy A8 Star a Galaxy A8 Lite budou podporovat rychlé nabíjení 15W.  Podle výpisu budou obě zařízení vybaveny možností rychlého nabíjení – vstupní napětí 9,0V a vstupní proud 1,67A (15W) a standardním nabíjením – vstupní napětí 5V a vstupní proud 2A (10W). O mnoho víc detailů se z této zprávy nedozvídáme. Obě zařízení by měly mít baterii o kapacitě 3000 mAh, ale ani na tom se informační zdroje nemohou plně shodnout, neboť se objevila i informace o kapacitě 3700 mAh. Snad se brzy dozvíme jak to bude doopravdy.

Specifikace

Další specifikace oficiálně nejsou známé, ale přece jenom něco prosáklo. Podle výpisu AnTuTu bude mít Samsung Galaxy A8 Star procesor Snapdragon 660 spojeným s GPU Adreno 512. Toto zařízení bude vybaveno 4 GB RAM a 64 GB vnitřní pamětí. Dále se můžeme těšit na 5,8-palcový displej a duální kameru 16 MP+ 24MP. Poběží na systému Android 8 Oreo. Barevné varianty by měly být – černá a modrá.

Samsung Galaxy A8 Lite by měl být takovým předělaným designem Galaxy S8. Říká se, že bude mít procesor Snapdragon 660 s 4 GB RAM a 64 GB vnitřní pamětí. Dále by měl mít 12 MP fotoaparát na zadní straně. Očekává se, že model S8 Lite taktéž poběží na systému Android 8.0 Oreo.

Předběžná certifikace naznačuje, že Samsung Galaxy A8 Star a Galaxy S8 Lite bude v Číně oficiálně předveden zanedlouho. Vypadá to na 21. května/mája.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.