Kolotoč spekulací ohledně chystané nové vlajkové lodi značky Xiaomi neutichá, protože se v posledních dnech a hodinách zlehka zamotala už tak nepříliš přehledná situace ohledně jeho vydání. Podle zasvěcenců by totiž na konci května měly být představeny hned dva modely, které by pak reálně na trh dorazily v průběhu června. A právě tento červnový termín by se kryl s osmými narozeninami značky Xiaomi, takže by jedním z telefonů měla být speciální verze Xiaomi Mi 7 Anniversary edition, která by se navíc měla hezky chaoticky jmenovat Mi 8.

Tedy tak alespoň zněly hlasy analytiků a odborníků včera, protože dnešní slunečný den přinesl další pokrok v matení nepřítele. Podle některých hlasů by se totiž situace se speciální edicí měla lehce zkomplikovat a údajně je možné, že se Xiaomi pokusí zcela vynechat označení Mi 7 a novinková vlajková loď půjde na trh jako Xiaomi Mi 8 v rámci oslav narozenin značky. Zdá se vám to příliš přitažené za vlasy ?

Možná ano, ale vynechání pořadí není u výrobců telefonů žádnou velkou raritou, na mysl přichází například přeskočení OnePlus 4 kvůli pověrčivosti nebo vynechání Galaxy Note 6 od Samsungu kvůli srovnání označení řad. Hrátky s čísly a označeními tak mohou jednoduše dopadnout i na Xiaomi, ale naštěstí by to nemělo znamenat nějaké zásadní změny pro zákazníka. Stále by šlo o telefon nabitý moderními technologiemi za slušnou cenu, takže jako ho přesně nazvou asi není až tak důležité….