Včera jsme pro vás měli první obrázky chystaného modelu Oppo Realme 1, který by měl být pionýrem nové řady Realme od tohoto čínského výrobce. Původně se předpokládalo, že se bude jednat o cenově dostupný low-endový model vyprojektovaný jako odpověď a zbraň proti řadě Redmi od Xiaomi, ale podle dnešního úniku specifikací tohoto telefonu to tak už zdaleka nevypadá… Za podobné specifikace by se nestyděl ledasjaký model střední třídy, takže pokud se třeba Oppo pokusí zaútočit cenou…

Přesný soupis parametrů najdete v obrázku tweetu níže, takže se můžete podívat konkrétněji, ale u některých bodů se vyplatí na chvíli pozastavit. Celé to působí lehce schizofrenně, protože procesor Helio P60 spolu se 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti a 6-palcovým 18:9 FHD+ displejem tvoří více než slušný základ. Ale na druhou stranu má telefon třeba jen single zadní 13 Mpix fotoaparát nebo micro USB konektor bez USB Type-C, což už jsou dneska lehce výběhové věci. A Oppo se očividně nebojí ani kontroverzních rozhodnutí, protože podle všeho nebude mít telefon ani čtečku otisků prstů a spolehne se na vlastní technologickou variaci na Face ID odemykání rozpoznáním obličeje. Zajímavé.

Jak už bylo dříve řečeno, tak Oppo Realme 1 bude poprvé představeno 15. května v Indii a není jasné, zda nepůjde pouze o exkluzivitu pro tento specifický trh. I když existují náznaky, že by právě tento kousek mohl být jedním z prvních se kterým vyrazí značka Oppo za dobytím světového trhu. Osobně jsem velmi zvědav na marketingové zařazení tohoto modelu a nastavenou cenu.