I z našeho zaujatě čínského pohledu se občas vyplatí podívat i jiným směrem a uznalým pokývnutím hlavy pochválit některé ze zajímavých produktů vyrobených mimo Čínu. Zejména pokud se jedná o kousky, které v podstatě nemají ve své kategorii konkurenci a jsou tak fenoménem samy o sobě. To je právě přesně případ značky BlackBerry, protože spousta zákazníků si prostě stále nemůže vynachválit telefony s hardwarovou klávesnicí. A 7.června by měl být oficiálně představen právě jeden takový nový model – BlackBerry Key2.

Tento pokračovatel rodu a nástupce BlackBerry KeyOne by měl být podle úniků informací z certifikačních procesů k dispozici ve třech variantách, ale konkrétní detaily zatím nebyly zveřejněny. Displej by měl opět mít úhlopříčku 4,5-palce s rozlišením 1620×1080 pixelů a telefon by měl pohánět procesor Snapdragon 660 spolu se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Poprvé by se také mělo dostat na duální zadní fotoaparát s duálním LED bleskem a v tomto ohledu půjde u značky BlackBerry o premiéru. Systémem pak podle všeho bude Android 8.0 Oreo.

Prozatím netušíme, kolik bude nové BlackBerry Key2 přesně stát, ale určitě nepůjde o nic extra dostupného, jak je ostatně u značky zvykem. Ale pro zatvrzelé milovníky hardwarových klávesnic stejně v podstatě neexistuje alternativa, takže se už jistě na novinku těší. Ale třeba se konceptu chytí i některý z čínských výrobců a v rámci momentální popularity retro stylu se dočkáme i něčeho podobného z jejich klonové dílny….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.