Čínské Oppo se spokojilo s produkcí telefonů spadajících do jedné z produktových řad F, R nebo A. Ale na cestě už máme další novinkovou řadu Oppo Realme, která by se údajně měla pokusit dobýt trh s low-endovými modely, kde v současné době kraluje Xiaomi se svojí řadou Redmi. První model by se měl nazývat Oppo Realme 1 a oficiálně by měl být světu představen už 15.května v Indii. Ale už dnes se můžeme pokochat jeho prvními snímky.

Největším tahákem a prodejním trumfem Oppo Realme 1 by evidentně měl být velmi líbivý design, kde se výrobce zaměřili třeba na speciální texturu zadního panelu, který připomíná fasety diamantu. Měl by tak lomit světlo a nabízet hrátky s vizuálními tvary pod rozdílnými typy osvětlení. Bude se tak výrazně odlišovat od poměrně konzervativní vzhledu stylové řady Oppo R, což je jedině dobře, protože diverzita se v moderním trochu nudném mobilním rybníčku jen a jen cení.

This slideshow requires JavaScript.

Zatím není jisté, zda se Oppo rozhodnou řadu Realme integrovat přímo pod svá křídla, nebo půjdou cestou zdánlivě nezávislé pod-značky po vzoru například veleúspěšných Honorů od Huawei nebo Nubia od ZTE. Také prozatím netušíme, zda se třeba nebude jednat jen o výjimečnou odchylku od klasického přístupu dostupnou pouze na indickém trhu, ale logika by napovídala, že spíše ne. Oppo se totiž ve velmi brzké budoucnosti chystá na expanzi na globální trhy včetně našeho evropského a dostupný low-endový model by se jim k tomuto účelu určitě velmi hodil. Takže jsme zvědavi na specifikace a hlavně cenové zařazení telefonu, jasno bude už je za pár dnů.