Není žádným velkým tajemstvím, že se v dílnách značky Lenovo horečnatě pracuje na novém vlajkovém modelu telefonu, který by tohoto čínského giganta přece jen vrátil do té nejvyšší hry. A jen před pár hodinami jsme se z úst viceprezidenta firmy pana Chang Chenga dozvěděli několik velmi zajímavých informací s tímto modelem spojených. Zaprvé by se mělo jednat konkrétně o kousek pojmenovaný Lenovo Z5 a dále by pak měl nabídnout mnohem větší poměr displeje k tělu telefonu, než je momentálně v kraji zvykem.

Z několika minulých teaserů a náznaků se dalo dedukovat jen poměrně velmi málo, ale dnes dal pan Cheng k dobru i poměrně velmi revoluční náčrt nového modelu, který bezesporu překvapil. Je na něm totiž jasně vidět telefon s opravdu maximálně využitou plochou předního displeje, ale s absencí jakýchkoli rámečků a experimentů s „vykousnutím“. Poměr displeje samotného k tělu telefonu by se tak mohl vyšplhat až na závratných 95 %. Z analýzy obrázku se také poměrně nabízí celokovové tělo telefonu, protože můžeme vidět úzké linky antén obepínající i zaoblené hrany.

Ale to není zdaleka vše, protože by údajně Lenovo Z5 mělo dostat hned čtveřici revolučních technologií a dalších 18 již dříve patentovaných vymožeností. Poprvé bychom se tak údajně u telefonu od značky Lenovo mohli dočkat čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji, reproduktoru taktéž přímo v displeji, případně pak vyklápěcí selfie kamerky.

O hardwarovém vybavení telefonu, nebo snad nějakých odhadech data vydání nebo ceny se samozřejmě zatím vůbec ani náznakem nemluvilo, takže vše spíše vypadá ve fázi konceptu nebo velmi rané fázi vývoje. Ale musí se Lenovu nechat, že vše vypadá velmi zajímavě.