Výrobci telefonů se momentálně snaží přijít s něčím extra novým ke zlepšení prodejů a existuje několik současných pohledů na věc. Někteří na to jdou od lesa s maximální integrací nových technologií umělé inteligence, zatímco jiní se rozhodli vylepšit nabídku specializovanými herními telefony. Jen v minulých pár týdnech jsme tak měli možnost vidět Xiaomi Black Shark nebo Nubia Red Magic. A vypadá to, že nezůstanou ve svém snažení osamoceni, protože ASUS ústy šefa firmy Shen Zenlaie potvdil představení zbrusu nové řady telefonů náležících do populární série herních výrobků ASUS ROG (Republic of Gamers) na veletrhu Computex 2018.

Podle našich zdrojů se ASUS do mobilního herního dobrodružství pustil už někdy v lednu 2017, kdy započaly první přípravy na novou řadu specializovaných herních telefonů. Podle slov zástupců firmy mají v úmyslu vyprodukovat ultimátní herní stroj, který se bude hodit dokonce na e-sport a nabídne opravdu pohlcující herní zážitek s absencí veškerých otravných notifikací a rušivých prvků. A na tomto cíli už usilovně pracují přes rok, takže by to snad vzhledem k jejich bohatým zkušenostem s herními doplňky mělo stát za to.

Bohužel však zatím nepadlo ani slovo a hardwarové výbavě těchto nových telefonů, takže netušíme zda půjde opravdu o ty nejpokročilejší kousky s procesorem Snapdragon 845 (stejně jako například Black Shark), nebo se rozhodnou také jít cestou staršího Snapdragonu 835 jako některé jiné herní stroje. Anebo nás třeba překvapí něčím zcela jiným, času na to však už nemají mnoho, protože veletrh Computex 2018 otevře své brány už jen za necelý měsíc na Taiwanu. Tak se těšme s čím se ASUS ROG vytáhnou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.