Xiaomi se v poslední době snaží ze všech sil zlepšit všeobecnou reputaci kvality fotoaparátů u svých telefonů, protože se historicky jedná o jednu z mála oblastí, ve které lehce pokulhávali i u svých vlajkových modelů. A s nedávnými kousky Redmi Note 5 a Mi MIX 2S se jim to určitě povedlo. Do tohoto konceptu zapadá i dnes oficiálně představené Xiaomi Redmi S2, které je zaměřené hlavně na selfie snímky a tomu odpovídá i celkové vybavení telefonu.

Podle slov Xiaomi se jedná o jejich prozatím nejlepší počin na poli selfie fotoaparátů a Redmi S2 dostalo do vínku 16 Mpix snímač s velikostí pixelů 2μm. K ruce bude mít nejen pomoc umělé inteligence (AI) na portréty, ale i na automatické zkrášlování snímků. Algoritmus AI by měl být dostatečně pokročilý k detekci správného nastavení pro fotografovaný subjekt a jeho pozadí, zvýrazňování těch správných ploch obličeje a také detekce make-upu pro dámy. Samozřejmostí dnešní doby pak je i odemykání telefonu pomocí rozpoznání tváře uživatele.

Při razantním zaměření na selfie už ale nebylo nutné příliš namáhat ostatní hardwarovou výbavu, která je tak na poměry Xiaomi poměrně dietní. Redmi S2 má 5,99-palcový 18:9 displej s HD+ rozlišením, procesor Snapdragon 625, 3GB/4GB RAM, 32GB/64GB vnitřní paměti, 3080 mAh kapacitu baterie, duální zadní fotoaparát se 12 Mpix hlavním senzorem s 1.25μm pixely a sekundárním 5 Mpix senzorem, podporu dual SIM a VoLTE, čtečku otisků prstů nebo Android 8.1 Oreo s MIUI 9.

Xiaomi Redmi S2 bude k mání v rudo-zlaté, champagne zlaté a platinově stříbrné barevné variantě, což jen více podtrhuje snahu o zaujetí dámské části publika. Cenově by se mělo jednat o poměrně velmi dostupné telefony, 3GB+32GB verze se bude prodávat za 999 juanů (asi 156 dolarů) a lepší 4GB+64GB verze za 1299 juanů (tedy asi 204 dolarů). Telefon by měl být podle všeho oficiálně dostupný i u nás, takže co na něj říkáte ? Zaujala vás sázka na selfie fotografování ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.