Tak už nám do vydání nového OnePlus 6 zbývá už jen necelý týden, protože 16. května v Londýně a 17. května v Číně bude tento mazlík oficiálně představen. Internet se během posledních dní jen hemží zaručenými zprávami a fotografiemi tohoto telefonu a my pro vás dnes máme sadu renderů, které nám ukazují vzhled a design hezky ze všech stran. Rendery pocházejí od jednoho z veteránů zveřejňování podobných novinek, @onleaks, takže se jedná o velmi důvěryhodný zdroj.

Takže se na tyto obrázky podívejme hezky zblízka. Přítomnost nezbytného „vykousnutí“ displeje není žádným tajemstvím už dlouho, ale potěšující je jeho relativní malá velikost Displej samotný bude s velmi minimálními rámečky, jen brada telefonu je mírně širší, ale opravdu jen decentně. Poměr stran bude podle všeho 19:9, což je momentálně „v kurzu“ pro tento design telefonů. Záda telefonu by měl mít ze skla s klasicky zaoblenými hranami a díky tomu můžeme jen doufat v bezdrátové nabíjení. Duální zadní fotoaparát bude mít vertikálně orientované senzory na ose telefonu přímo nad čtečkou otisků prstů, který na první pohled vypadá plošší v porovnání s minulými generacemi. Speciální hardwarové tlačítko posuvníku je opět zde, stejně jako USB Type-C port, 3.5mm audio jack a reproduktor na spodní hraně.

This slideshow requires JavaScript.

Spekulace o hardwarové výbavě jsou stále ty stejné, takže procesor Snapdragon 845, 6 GB nebo 8 GB RAM, 64GB/128GB/256GB vnitřní paměti, 20 Mpix + 16 Mpix zadní fotoaparát se super rychlým ostřením a jiné. Poměrně nové jsou však zprávy o přítomnosti senzoru srdečního tepu, nějakého stupně voděodolnosti a super slo-mo módu fotoaparátu. OnePlus dále potvrdili Android P Beta program pro nový OP6, takže se opět bude jednat o jeden z nejrychleji updatovaných telefonů i softwarově. Očekávají se dvě základní barevné verze, Sandstone White a Glossy Black, ale možná brzy přibudou i další. Cena se odhaduje alespoň kolem 600 dolarů, což už je poměrně dost. Ale i tak se těšíme a určitě nebudeme sami.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.