Společnost HMD chystá na 16. května/mája akci, kde by měl být představen novinkový telefon Nokia X. Ten jsme sice už mohli vidět na reálných fotkách, ale teprve skutečnost, že přístroj prošel certifikačním úřadem Tenaa dává jistotu, že se také objeví v prodeji.

Zatím není zcela zřejmé, zda se telefon bude jmenovat Nokia X nebo Nokia X6 a ani Tenaa výpis v tom jasno neudělal, protože tam je telefon uveden s kódovým označením Nokia TA-1099.

Podle snímků z Tenaa je design shodný s tím, co jsme už mohli vidět. Bezrámečkový displej s horním výřezem má úhlopříčku 5,8 palce a rozlišení 2280×1080 pixelů. Poměr stran je 19:9.

Typ procesoru sice není uveden, ale očekává se, že půjde o osmi jádrový Snapdragon 636. V rámci pamětí budou uvolněny tři verze s 3/4/6 GB RAM a 32/64 GB interní paměti, kterou bude možno dále rozšířit až o 128 GB.

Primární snímač zadní duální kamery by měly být 16 MPix. I přední kamera by měla mít stejné rozlišení. Baterie bude mít kapacitu 3000 mAh a operačním systémem bude Android 8.1 Oreo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.