V prosinci/decembri 2017 vydala společnost Xiaomi svůj první „full-screen“ telefon Xiaomi Redmi 5. Samozřejmě zde byl i Xiaomi Mi MIX, ale to by bylo další téma. Nyní se chceme zaměřit na model Redmi 5. Tento smartphone se velmi dobře prodává například v Mexiku, Taiwanu a dalších zemích. Když se objevil 14. března/marca v Indii, stal se z něj hned bestseller. Nyní je v prodeji i v Německu.

Společnost Xiaomi se řadí mezi 5 top značek na světě. Zároveň je známo, že zatím nevstoupila na mnoho západních trhů. To by se v blízké budoucnosti ovšem mělo změnit. Američtí i evropští zákazníci hledají různé způsoby jak získat chytré telefony od Xiaomi. Němečtí zákazníci jsou zatím odkázáni na nákup například přes společnost Amazon. Na stránkách společnosti Amazon je nyní Xiaomi Redmi 5 za akční cenu 142 dolarů což dělá zhruba 120 eur.

Specifikace

Xiaomi Redmi 5 má 5,7-palcový displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 720 pixelů. Dále je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 450 s 2 GB RAM a 16 GB vnitřní pamětí. Jak je známo v Číně existují tři varianty tohoto modelu. Nejnižší verze má 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměť a cenu 799 yuanů což je zhruba 125 dolarů. Střední varianta přichází s 3 GB RAM, 32 GB vnitřní pamětí a cenou 899 yuanů (141 dolarů). Nejvyšší verze nabízí 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměť za cenu 1099 yanů (172 dolarů). Z čehož vyplývá, že se jedná o nejnižší verzi domácího modelu, ale přitom má cenu jako střední domácí model.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.