Ohodnoťte článek

Nejnovější řada Meizu 15 telefonů byla představena docela nedávno, ale už se začínají šířit zvěsti, že letos bychom se měli dočkat další vlajkové lodi z dílen společnosti. Tou by měl být Meizu 16, který si už nechalo Meizu patentovat.

Zastupci společnosti se nechali slyšet, že s největší pravděpodobností Meizu 16 představí v srpnu/auguste. Ten je sice ještě v nedohlednu, ale uživatelé čínských sítí jsou neustále o krok dopředu, takže se díky tomu můžeme mrknout na reálné fotky telefonu. Samozřejmě je nutno brát tyto snímky s velkou rezervou.

Meizu 16

První věc, která zaujme, je skleněný zadní panel a zaoblené rohy a hrany přístroje. Fotoaparát vypadá naprosto stejně jako u Meizu 15, což je logické, protože právě foto výbava je hlavním tahákem „patnáctky“. Podle velikosti telefonu zas můžeme usuzovat, že poměr stran displeje by mohl být 18:9 nebo dokonce 19:9.

Co se dalších parametrů chystaného Meizu 16 týče, předpokládá se, že použitý procesor bude pocházet buď z dílen Qualcomm nebo Samsung a snímač otisků bude buď na hraně přístroje nebo bude integrován do displeje. Ale i tyto zvěsti nejsou ničím podloženy, takže budeme muset počkat, co nakonec Meizu předvede.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.