Nová série telefonů s moderním „vykousnutím“ displeje se na nás řítí od čínské značky UMIDIGI a bude oficiálně představena veřejnosti 9. května a my pro vás máme hlavní specifikace UMIDIGI Z2/Z2 Pro včetně prvních kratších video pohledů už dnes. Pro začátek jedno nezbytné malé srovnání s iPhone X, protože bez jablečného odkazu by video čínského výrobce nikdy nemohlo být kompletní.

Dále pak pro vás máme první hands-on video pohled na UMIDIGI Z2 Pro, ale bohužel jen v poněkud standardní a nudné černé verzi. Telefon totiž bude k mání i v mnohem zajímavějších Twilight a Phantom variantách, které velmi připomínají parádní zadní panel Huawei P20 hrající několika barvami.

Ale zpět ke specifikacím. Výkonnější UMIDIGI Z2 Pro bude vybaveno 5,8-palcovým displejem s poměrem stran 19:9 a FullHD+ rozlišením, procesorem Helio P60 s podporou AI a čtveřicí jader Cortex A73 spolu se čtveřicí jader Cortex A53 a maximálními takty 2 GHz, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, hned čtyři fotoaparáty identicky s kombinací senzorů 16 Mpix + 8 Mpix, 18W tradiční kabelové nabíjení, prozatím nejrychlejší 15W bezdrátové nabíjení, čistý systém Android 8.1 Oreo hned v základu a opravdu globální podporu síťových frekvencí, 36 pásem napříč 7 síťovými režimy.

Série UMIDIGI Z2 už je oficiálně k nalezení už i na stránkách značky a i když tam ještě není zdaleka vše, tak určitě neublíží se na ně podívat. Můžete také zkusit své štěstí v doprovodné soutěži a některý z pěti kousku Z2 vyhrát zdarma. Kompletní specifikace obou telefonů se dozvíme na oficiálním představení 9. května a výherci pak budou vylosováni 21.května.