Velmi oblíbené telefony značky Honor jsou k mání v několika variantách a kromě klasického vlajkového modelu a řady „X“ pro střední třídu existují také velmi dostupné kousky řady „A“. A podle známého leakstera Rolanda Quandta by poslední zástupce této kategorie měl už brzy dorazit i na evropská kolbiště pod názvem Honor 7A, přičemž na některých trzích by pro zmatení nepřítele mohl nést i označení 7S.

Samozřejmě půjde o telefon s poměrně dietními parametry, koneckonců se jedná o zařízení mířené na opravdu nenáročné zájemce, čemuž ale bude odpovídat i velmi nízká cena. Telefon by měl dostat do vínku 5,45-palcový displej s poměrem stran 18:9 a HD+ rozlišením, procesor MT6739 s jádry taktovanými na 1.5 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 13 Mpix hlavní zadní fotoaparát a 5 Mpix přední selfie kamerku. Ani po designové stránce nepůjde o žádného nafintěného krasavce a vše je spíše podřízeno utilitarismu a cenovému zařazení.

Honor 7A by měl mít na low-end telefon poměrně slušnou kapacitu baterie 3020 mAh a poběží na Androidu 8.0 Oreo překrytém nadstavbou EMUI 8.0, která je známá svým velmi dobrým odladěním právě spotřeby baterie. Z publikovaných obrázků to vypadá, že telefon nebude mít ani čtečku otisků prstů, což je i na budget kousek roku 2018 více než podivné. Spekulace ohledně ceny se původně zmiňovaly o ceně kolem 150 euro, ale jednoduchým pohledem na specifikace doufám, že se Honor rozhodne tuto cenu ještě razantně snížit, jinak nemá 7A na trhu podle mého nejmenší šanci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.