Velmi oblíbené telefony značky Honor jsou k mání v několika variantách a kromě klasického vlajkového modelu a řady „X“ pro střední třídu existují také velmi dostupné kousky řady „A“. A podle známého leakstera Rolanda Quandta by poslední zástupce této kategorie měl už brzy dorazit i na evropská kolbiště pod názvem Honor 7A, přičemž na některých trzích by pro zmatení nepřítele mohl nést i označení 7S.

Samozřejmě půjde o telefon s poměrně dietními parametry, koneckonců se jedná o zařízení mířené na opravdu nenáročné zájemce, čemuž ale bude odpovídat i velmi nízká cena. Telefon by měl dostat do vínku 5,45-palcový displej s poměrem stran 18:9 a HD+ rozlišením, procesor MT6739 s jádry taktovanými na 1.5 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 13 Mpix hlavní zadní fotoaparát a 5 Mpix přední selfie kamerku. Ani po designové stránce nepůjde o žádného nafintěného krasavce a vše je spíše podřízeno utilitarismu a cenovému zařazení.

Honor 7A by měl mít na low-end telefon poměrně slušnou kapacitu baterie 3020 mAh a poběží na Androidu 8.0 Oreo překrytém nadstavbou EMUI 8.0, která je známá svým velmi dobrým odladěním právě spotřeby baterie. Z publikovaných obrázků to vypadá, že telefon nebude mít ani čtečku otisků prstů, což je i na budget kousek roku 2018 více než podivné. Spekulace ohledně ceny se původně zmiňovaly o ceně kolem 150 euro, ale jednoduchým pohledem na specifikace doufám, že se Honor rozhodne tuto cenu ještě razantně snížit, jinak nemá 7A na trhu podle mého nejmenší šanci.