V únoru jsme se z dílny Oukitelu dočkali prvního opravdového klonu iPhone X od slušného a zavedeného výrobce v podobě Oukitel U18. Telefon splnil přesně co se od něj očekávalo, tedy displej s nezbytným „vykousnutím“, poměrně dobré parametry a samozřejmě velmi příznivou cenu nesrovnatelnou s originálem. Takže se není čemu divit, že se zákazníkům tento kousek zamlouval a výrobce se tak už brzy pokusí úspěch zopakovat s velmi podobným (a ještě levnějším) modelem Oukitel U19.

Oukitel U19 bude opět hrdě nastavovat světu svoji „vykousnutou“ tvář a v těchto vykousnutích displeje by měly být zobrazovány důležité informace jako je kapacita baterie, čas nebo stav SIM karet. Displej evidentně nebude s poměrem stran 18:9 jak hlásá úvodní obrázek, protože by rozlišení mělo být 1512×720 pixelů, tedy jednoduchým matematickým propočtem 19:9. Záda telefonu budou s lesklým provedením a můžeme na nich jasně vidět vertikálně orientované čočky duálního fotoaparátu a čtečku otisků prstů.

Co se týče hardwarového vybavení, tak by měl být telefon vybaven quad-core procesorem MT6739 spolu se 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Kapacita baterie bude 3600 mAh, což není špatné, pokud vezmeme v potaz relativní energetickou nenáročnost použitého čipsetu. Potěší určitě i Android 8.1 Oreo hned z výroby. Na trh by měl Oukitel U19 dorazit někdy na konci května s cenovkou kolem 100 dolarů, takže pokud si brousíte zuby na nějaká levný klon iPhone X, tak tenhle by mohl splňovat požadavky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.