Ohodnoťte článek

Žebříčky prodejů jednotlivých telefonních modelů jsou už poměrně dlouhou dobu ovládány z mnoha důvodů jablečnými produkty a výsledky z prvního čtvrtletí roku 2018 nebudou příliš odlišné. Celkově se podle čísel poskytnutých společností Strategy Analytics prodalo 354 milionů telefonů a hlavním aktérem se stal iPhone X s 16 miliony kusů, což obnáší 4.6 %. Další tři příčky patří opět Applu s iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone 7 s postupně 12.5 miliony, 8.3 miliony a 5.6 miliony prodaných kusů. Celkem jde tedy na konto amerického giganta s těmito čtyřmi smartphony 42.40 milionů kusů a 11.9 % podíl na trhu.

Dominance a skvělé výsledky jednotlivých modelů Applu se všeobecně předpokládala a nejde o nic nového, ale páté místo je pro analytiky poměrně velkým překvapením, protože se na něj vyšplhalo low-endové Xiaomi Redmi 5A. Toho se za první čtvrtletí 2018 prodalo 5.4 milionu kusů, což je na budget telefon závratný 1.6 % podíl na trhu. Za úspěchem stojí vysoká oblíbenost tohoto kousku zejména na čínském a indickém trhu, ale myslím, že například i u nás jde o prodejní hit.

Pro zajímavost pak můžeme doplnit i těsné šesté místo, které obsadil Samsung s modelem S9+, 5.3 miliony kusů a 1.5 % podíl na trhu. To jsou pro korejského výrobce také velmi lichotivá čísla, zejména když vezmeme v úvahu, že modely S9/S9+ se dostaly do prodejů až na úplném konci prvního kvartálu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.