Výsledky benchmarků jsou pro výrobce telefonů velmi často prestižní záležitostí, protože nemálo zákazníků se podle nich řídí i při výběru modelu a nákupu. Známe firmy jako Antutu jako GFXBench se už staly v podstatě standardními nástroji poměřování výkonu telefonů a tak není divu, že se občas výrobci pokouší je obelstít. V minulosti jsme měli možnost zaznamenat malé podvůdky například od Samsungu nebo OnePlus a posledními viníky chycenými s kalhotami na půl žerdi jsou čínští Oppo.

Vše bylo odhaleno jedním vietnamských bloggerem, který měl možnost porovnat nové Oppo F7 s Xiaomi Mi 6X v Antutu a výsledky se mu na první pohled příliš nepozdávaly. Pokusil se tedy nasimulovat situaci pomoci falešné Antutu aplikace a voilá, vyšlo najevo, že je Oppo F7 naprogramováno k lehkému navýšení frekvencí jader procesoru v momentě detekce přítomnosti právě Antutu benchmarku. A výsledných 139.475 bodů bylo dost na to, aby porazilo Mi 6X.

Ne že by snad Oppo F7 bylo nějakým zaostalým kouskem, nový procesor Mediatek Helio P60 v prvních (doufejme reálných) testech vypadá velmi dobře, ale jeho protivník byl přece jen velmi výkonný Snapdragon 660 s jádry Kryo 260. Firma Oppo se prozatím k těmto odhalením nevyjádřila a možná ani nevyjádří, maximum co můžeme očekávat je pravděpodobně jen nějaké šikovné PR zametení pod koberec. Ale jak už bylo řečeno, tak má v této oblasti máslo na hlavě široké spektrum i konkurenčních značek, takže se nejedná o nic až tak vzácného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.