Stále více výrobců plánuje telefony s Android Go. Mezi těmi, kteří potvrdili práci na takových přístrojích jsou například Meizu, Nokia a nebo i Leagoo a Asus. Posledně jmenovaný výrobce dokonce už i představil svůj ZenFone Live L1.

Asus ZenFone Live L1 byl prezentován v Indonésii a na tamním trhu se objeví v nejbližších dnech. Společnost tvrdí, že se tento telefon podívá i na evropský trh, takže si shrňme, co od něj můžeme očekávat.

ZenFone Live L1

Displej telefonu má úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením 1440×720 pixelů a poměrem stran 18:9. Pohání jej čtyř jádrový procesor Snapdragon 425 s 1 GB RAM a 16 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až o 2 TB. Telefon bude mít i verzi se 2 GB RAM, ta poběží na Android 8.1 Oreo.

Přední 5 MPix kamera poslouží také k odemknutí přístroje a zadní 13 MPix fotoaparát podporuje PDAF. Baterie má kapacitu 3000 mAh a nechybí ani 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS/A-GPS, FM rádio, a 3,5 mm konektor pro sluchátka. Ceny Asus ZenFone Live L1 zatím zveřejněny nebyly.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.