Hodnocení recenzenta

Xiaomi Smartmi Humidifier je chytrý zvlhčovač vzduchu, který nejen skvěle vypadá, ale i bezchybně pracuje. Díky tomu dosáhl na hodně vysoké skóre.

9.5
Hodnocení recenzenta

Po Xiaomi Smart Kitu a čističce vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro tady máme k otestování další smart produkt od Xiaomi, a to zvlhčovač vzduchu Smartmi Humidifier, který má za cíl udržet v domácnosti příjemné klima. V dnešní recenzi si jej proklepneme a detailně se mu podíváme na zoubek.

Především v topné sezóně nemá vzduch ve většině domácností dostatečnou vlhkost, což může způsobit mnohé zdravotní problémy. Přitom je řešení snadné. Stačí se vybavit zvlhčovačem vzduchu a hned se vám bude bydlet lépe. Jedním z vhodných přístrojů je Smartmi Humidifier, který nám k recenzi zapůjčila společnost  Xiaomimobile.cz.

Balení

Kartonová krabice je skoupá na informace a na první pohled není znát, co se ukrývá vevnitř. Pro bližší informace tedy musíme dovnitř, kde ve stélce z polystyrenu odpočívá zvlhčovač Smartmi Humidifier. Vedle něj jsou ještě 2 menší krabičky se zdrojem a napájecím kabelem.

Jak vidíte, tak ani tady toho není mnoho, ale kromě vody už nic víc potřebovat nebudeme.

Konstrukce a zpracování

Konstrukčně zde není nic, co by se dalo vytknout. Tělo je velmi pevné a i přesto, že je dominantním materiálem plast, jde o elegantní kousek. Opět je vše sladěno do bílé s šedým víkem, stejně jako u čističky Xiaomi Mi Air Purifier. Na první pohled nepoznáte, že jde o zvlhčovač vzduchu a tak se nevyhnete zvídavým otázkám návštěv.

Přístroj je složen ze 3 dílů, a to ze základny, nádržky a víka. Základna v sobě ukrývá veškerou elektroniku a lze ji oddělit od zbytku přístroje. Na přední straně je čtveřice LED diod, které informují o stavu přístroje.

 

Nádržka na vodu je odnímatelná a díky tomu je její doplnění a údržba velmi snadná. V přední části se nachází průhledný pásek, díky němuž pohledem zjistíte kolik vody se ukrývá uvnitř. Vnitřek nádržky je vyplněn keramikou, která má zabránit bakteriím v rozmnožování. Chceme přeci dýchat čistý vzduch, ne?

Pak už je tady jen víko, které zabraňuje proniknutí prachu do nádržky s vodou.

Rozměry přístroje jsou 33,6×20,7 cm a váha je cca 3,5 kg. Díky vyšší váze je zvlhčovač stabilní a neměl by ho omylem převrátit ani váš domácí mazlíček.

Spárování, obsluha a automatizace

Stejně jako u čističky vzduchu se i zvlhčovač spáruje s telefonem a ostatními senzory skrze aplikaci Mi Home. Zvlhčovač lze ovládat i bez smartphonu, ale to bychom přišli o smart funkce, a to určitě nechceme.

V telefonu si můžete nastavit cílovou vlhkost a taky výkon, kterým se má voda odpařovat, nastavit časovač a nebo třeba zapnout zvuk. Zvlhčovač poté bude tiše bublat.

V aplikaci jde samozřejmě nastavit i propojení se senzory a Gateway. Poté se může přístroj automaticky vypnout při otevření okna a po jeho zavření se opět zapne a vzduch zvlhčí na požadovanou hodnotu. Můžete jej taky zapnout bezdrátovým tlačítkem a nebo senzorem pohybu. O automatizaci a smart senzorech se dočtete v naší recenzi Xiaomi Smart Home Kit.

Funkce

Smartmi Humidifier vytváří páru za pomocí ultrazvuku. Vysokofrekvenční vibrace rozptýlí vodu na malé kapičky, které jsou následně vypuštěny ven z přístroje. Pára stoupá při maximálním výkonu až do výšky 1,2 metru a tak je určitě dobré zvlhčovač umístit dále od elektroniky, i když jsem žádné ulpívání vody v okolí nezaznamenal. Kabel je dostatečně dlouhý a tak nebude problém zvlhčovač umístit téměř kamkoliv.

Xiaomi nenechalo nic náhodě a zvlhčovač Smartmi Humidifier osadilo desinfekčním UV světlem, které zahubí až 98,9% bakterií. Nechybí ani senzor hladiny vody, který přístroj automaticky vypne, aby neběžel naprázdno.

Za hodinu se do okolí rozptýlí až 355 mililitrů vody a doporučená velikost místnosti je do 30 metrů čtverečních. Díky nízké váze lze ale přístroj snadno přenášet a tak jej můžete mít přes den v obýváku a v noci zase v ložnici, kde vás nebude rušit.

Specifikace:

  • typ: ultrazvukový
  • kapacita nádržky: 3,5 litru
  • UV světlo
  • zvlhčovací výkon: 355 ml/h
  • smart funkce

Závěr

Zatímco pro čističku vzduchu jsem doma využití nenašel, tak na zvlhčovač mám jiný názor. Během testování jsem totiž z důvodu nemoci musel zůstat pár dní doma a zvlhčovač Smartmi Humidifier mi tenhle nucený pobyt hodně zpříjemnil. Po zapnutí se mi totiž během několika minut mnohem lépe dýchalo, nekašlal jsem tolik a i rýma ustoupila. Připomenu, že nejsem alergik. U těch by byl efekt asi daleko znatelnější.

Pokud chcete mít doma příjemné klima, tak nákup zvlhčovače určitě zvažte. A jestli hledáte kousek s decentním designem a chytrými funkcemi, díky kterým se nemusíte starat o provoz, tak rovnou objednávejte Smartmi Humidifier. Je skvělý.