Oficiální představení velmi očekávaného modelu Honor 10 proběhlo už před pár týdny, ale prozatím byl dostupný pouze pro čínský trh, tedy například bez podpory našich LTE frekvencí. Ale podle posledních zpráv se snad už brzy dočkáme mezinárodní verze hezky oficiálně, protože na 15. května je naplánováno slavnostní uvedení telefonu na britský trh. A od toho už není daleko do našich luhů a hájů.

Honor 10 je pravděpodobně momentálně opět nejlákavější nabídkou z celé Huawei/Honor sestavy, protože nabízí kromě velmi nadprůměrného hardwarového vybavení i skvělou cenu, což se například o Huawei P20 (Pro) říci rozhodně nedá. Přitom je výbavou v mnoha ohledech skoro srovnatelný a neurazí ani po designové stránce, zejména nové barevné varianty vypadají velmi zajímavě. Zatím netušíme jestli i k nám dorazí všechny tyto barevné verze, ale bylo by to jen a jen logické.

Telefon je vybaven 5,84-palcovým displejem s rozlišením 2280×1080 pixelů a tedy poměrem stran 19:9, dojde opět na „vykousnutí“ displeje, ale naštěstí není příliš veliké ani rušivé. Čistý hardwarový výkon bude více než slušný díky procesoru Kirin 970 vyráběném 10nm procesem a s integrovaným samostatným AI čipem, 6 GB nebo 8 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti. Baterie bude mít kapacitu 3400 mAh a bude podporovat velmi rychlé nabíjení 5V/4.5A. Radost nám udělá i čtečka otisků hezky na přední straně telefonu, NFC a systém Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.1.

Samostatné pozastavení si zaslouží i fotografická sekce, která sice opět nemá certifikaci Leica jako bratříček P20, ale kvalitou by neměla být příliš pozadu. Zadní duální fotoaparát má 16 Mpix RGB snímač + 20 Mpix černobílý se světelností f/1.8, selfie kamerka je pak 24 Mpix se světelností f/2.0. I zde by měla vstoupit do hry pokročilá AI s automatickým nastavením scén a dalšími vychytávkami.

Samozřejmě bude velmi záležet na nastavené oficiální ceně pro náš trh, protože se rozhodně nedá očekávat, že bude stejně nízká jako v Číně, kde základní verze je k mání za lehce přes 400 dolarů. Osobně očekávám zhruba cenu kolem 11 tisíc korun, což i tak bude velmi zajímavé v porovnání s výrazně dražším a velmi podobným P20. Tak snad brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.