Dnešním dnem se konečně dostává do prodeje VR helma Oculus Go, která je výsledkem spolupráce firem Xiaomi a Oculus, patřící přímo Facebooku. Poprvé byla představena na letošním CES a Hugo Barra s Tangem Mu ji odborné veřejnosti dostatečně vychválili. Start prodejů pak byl oznámen na Facebook F8 Developer konferenci samotným Markem Zuckerbergem a k dostání je Oculus Go skrze Amazon, oficiální stránky firmy Oculus nebo i řetězce jako je Best Buy. Čínská verze bude mít drobné zpoždění a měla by se objevit někdy v létě.

Oculus Go bude podporovat přes 1000 VR aplikací a nových funkcí založených na AR (Augmented Reality), které určitě využijí široké zkušenosti Facebooku v této oblasti. Po designové stránce je helma pokryta prodyšným látkovým materiálem a nastavitelným náhlavním uchycením. Displej nabídne rozlišení 2560 x 1440 pixelů a bude vybaven speciálními čočkami proti závrati a dalšími technologiemi proti možným nepříjemným pocitům při používání. Celé zařízení pohání procesor Snapdragon 821 spolu s 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti, samozřejmě větší kapacita je pak za příplatek. Vestavěný reproduktor má pak alternativu díky 3.5mm audio jacku pro připojení vlastních sluchátek.

Oculus Go je designován jako mobilní platforma a vyhne se tak omezením počítačových nebo konzolových verzí VR zařízení, které jsou pro uživatele velmi limitující kvůli překážejícím kabelům. Mělo by tak jít o uživatelsky nejpřívětivější VR zařízení na trhu a díky 1000 VR aplikací a her by mělo poskytnout dostatek obsahu a zábavy. Navíc je cena v porovnání s dalšími podobnými produkty poměrně nízká.