Tímto článkem zahajujeme novou sérii, která si dává za cíl zpřehlednit nabídku mobilů od daného výrobce. Reagujeme tak na podněty od čtenářů, kteří se ozývali s prosbou o ucelený přehled, který by tak mohl posloužit například při zvažování koupě nového telefonu. Informace předkládáme v přehledné tabulce ve které si můžete parametry filtrovat, řadit apod. Výrobce s vícero modely pro přehled (a časovou náročnost) dělíme, nicméně v posledním díle najdete i celou tabulku ke stažení.

První volba padla na přehled telefonů Xiaomi. Zpracovali jsme 111 modelů, což svědčí o opravdu široké škále produktů. A v případě Xiaomi, jak víme, to není jen o mobilech. Na téma Xiaomi jsme na Gizchina.cz napsali téměř 1000 článků.

SPOLEČNOST XIAOMI

Xiaomi (vyslovuj Šiaomi) je čínská společnost, která navrhuje, vyvíjí a prodává smartphony, aplikace a nepřeberné množství další spotřební elektroniky. Založena byla v roce 2010 a svůj první telefon vydali v srpnu 2011.Xiaomi logo

Logo MI znamená Mobile Internet, ale také Mission Impossible, prý protože Xiaomi denně čelí mnoha výzvám, které je skoro nemožné překonat. Asi si vždy zavolají ku pomoci Toma Cruise. Dnes má společnost více než osm tisíc zaměstnanců a její hodnota se odhaduje na 10 miliard dolarů, což ji staví na stejnou úroveň jako Lenovo. V roce 2014 se společnost dostala na pozici světové trojky v počtu vyrobených chytrých telefonů (za Samsung a Apple).

Přehled telefonů Xiaomi – řada Redmi

Řada Redmi je takový „popík“ mezi telefony. Nikoho nepřekvapí ani neurazí. Níže najdete 34 telefonů z této řady.

Další označení

  • číslo je pořadové číslo modelu
  • písmenko pak jemně odlišuje výbavu (X je většinou lépe než A, Y(outh) jako telefony pro mladé – méně výkonné)
  • PRO a PLUS jsou většinou výkonnější varianty daného modely
  • GLOBAL – značí model pro prodej i mimo Čínu, pro našince důležité zejména pro 4G frekvenci B20 (800Mhz)

Ceny posledních kousků

 

Úplně nejstarší modely nejsou v přehledu zohledněny. Data jsme skládali z mnoha zdrojů, prosím o shovívavost vzhledem k možným nepřesnostem.

Přehled série

  1. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Redmi (1/3) – právě čtete
  2. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Mi (2/3)
  3. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Redmi Note (3/3)