Společnost ZTE momentálně prožívá krušné chvíle díky sedmiletému zákazu používání mobilních součástek vyrobených v USA. Dost možná je právě toto důvodem, že se chtějí více zaměřit na rozvoj 5G sítí a vlastních procesorů.

V tomto směru má společnost nemalé cíle. Chce zdvojnásobit investice do vývoje 5G a chce se v tomto oboru stát jakýmsi průkopníkem. Těžko však říci, jak dalece se to ZTE povede, protože budoucnost je nejistá a navíc má na domácí půdě velmi silného konkurenta, kterým není nikdo menší než Huawei.

Víme, že společnost Huawei hodlá v letošním roce do 5G sítí investovat 790 milionů dolarů a jejich vývoji se věnuje už od roku 2009 a dokonce už provádí i první testování této technologie.

Společnost ZTE

Výdaje na vývoj 5G společnosti ZTE činily v loňském roce něco málo přes 2 miliardy dolarů, letos chce investovat navíc i do vývoje Pre-5G, high-end routerů, softwarově definovaných sítí, OTN a vlastních procesorů.

Jestli to však bude stačit na to, aby předběhli v tomto maratonu Huawei není jasné, protože Huawei už vlastní čipset má a proslýchá se, že kvůli sankcím v USA už pomalu začíná pracovat na vlastním operačním systému.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.