Přestože jsme měli možnost vidět v poslední době několik zajímavých čínských zařízení od společností Huawei a Xiaomi, prodeje telefonů klesají, a to nejen v Číně, ale i v rámci exportu.

Podle analýzy DigiTimes jde zhruba o 141,1 milionů prodaných telefonů, což je 1,2% pokles oproti loňskému roku. Tento propad se týká všech hlavních čínských výrobců, tedy Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo. Prodeje Xiaomi se však propadly nejméně.

Prodeje telefonů

Analytici tvrdí, že svůj podíl na tomto poklesu mohou mít i oslavy čínského Nového roku, protože v té době se v Číně prodává jen minimálně. Navzdory tomu, analytici předpokládají, že ve druhém čtvrtletí půjdou prodeje opět nahoru a mohou narůstat až o 16,6%, což činí 13% meziroční nárůst.

Vliv na to bude mít zahájení prodejů nových modelů. Očekává se také zvýšení exportu, který by měl tento propad zmírnit. Čínský trh s chytrými telefony je přesycený už několik let, takže se stále více výrobců začíná orientovat na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.