Ohodnoťte článek

Trh se tablety se propadá už několik posledních let a zprávy o špatných prodejních výsledcích tak rozhodně nejsou nic nového. Většina výrobců už se také ostatně stáhla a nechala produkci několika málo posledních mohykánů na Applu, Samsungu a případně čínských firmách jako je například Chuwi. Poslední zprávy však dokonce nevěstí nic dobrého i pro giganty typu Applu a celosvětové prodeje tabletů se podle všeho za první čtvrtletí 2018 dostaly na rekordně nízkou úroveň.

Přesná čísla prodejů se za první čtvrtletí zastavily na 33 milionech kusů, což znamená 28.2 % poklesu oproti loňským prvním měsícům a 14.9 % meziročně. Důvodem může být pokles zájmu o iPady mimo hlavní nákupní sezónu ovlivněná i nedostatečným poklesem ceny s nástupem nových modelů. Většina nových modelů tabletů měla 9.7-palcovou nebo vyšší úhlopříčku, menší 8-palcové a 7-palcové tablety šly od desíti k pěti, u nejmenších se jednalo o propad o celých 8 %.

Co se týče procesorů v tabletech, tak se snížilo zastoupení kusů od Mediateku a Qualcommu a naopak šly mírně nahoru procesory od Samsungu a Huawei, tedy čipy domácí výroby přímo od výrobce tabletů. Ve druhém čtvrtletí by se teoreticky prodejní čísla mohla teoreticky lehce zvednout díky plánovanému vydání nového modelu iPad Pro od Applu. Jak jste na tom vy ? Vidíte ještě v tabletech budoucnost, nebo už je zcela nahradily přerostlé telefony ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.