Blíží se 16.květen/máj a s ním i oficiální představení nového chytrého telefonu od společnosti Nokia. Společnost HMD Global potvrzuje, že v toto datum bude představena novinka Nokia X.

Možná některým z vás bude název připadat povědomý a není se čemu divit. Nenechte se, ale zmást nejedná se o znovuzrození Nokie X, která se poprvé objevila před čtyřmi roky. Ve své době tento model nesklidil moc velký úspěch, spíše rozpaky. I z tohoto důvodu se zřejmě na některých trzích bude prodávat pod názvem Nokia X6.

Pro ty z vás, kteří jste zvědaví jak asi bude Nokia X vypadat je zde malá upoutávka v podobě krátkého videa. Můžete si v něm prohlédnout smartphone pěkně z blízka. Na jeho displeji je pak vidět pozvánka na oficiální představení, kde je vidět křižovatka ve tvaru X a další bližší informace o plánované akci.

Video

Snad se mnou budete souhlasit, že vypadá moc hezky. Uvidíme zda splní naše očekávání. Na pěkně vyleštěné zadní straně telefonu je vertikálně umístěna duální kamera a hned pod ní snímač otisků prstů. Zatím můžeme jen doufat, že zadní strana bude ze skla a ne jen z lesklého plastového pozlátka.

Když si vezmeme „na mušku“ přední stranu, tak vidíme, že je to další model do sbírky smartphonů s vykousnutým displejem nahoře. Také se drží módního trendu v podobě zakulacených rohů. Na spodní straně je umístěno logo společnosti.

Specifikace

Ze známých specifikací snad můžeme uvést, že displej by měl být 5,8-palcový s poměrem stran 19:9. Pokud se dá důvěřovat předešlým zprávám, tak by měl být telefon Nokia X vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 636 s pamětí 4 GB RAM. Vše bude upřesněno po 16.květnu/máji. K představení telefonu Nokia X by tak mělo dojít jeden den před plánovaným  odhalením chytrého telefonu OnePlus 6.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.