Ohodnoťte článek

Datum vydání netrpělivě očekávaného Xiaomi Mi 7 se blíží opravdu mílovými kroky a novinky nebo odhalení jsou v podstatě na denním pořádku. Na světě už je dokonce i údajný teaser plakátek na samotné odhalení tohoto modelu, které by mělo (možná) proběhnout už 23. května. Toto datum berte s rezervou, protože se nejedná o nic oficiálně potvrzeného. Na druhou stranu vše vypadá poměrně velmi věrohodně a zapadá do momentálního obrazu věcí.

Dnes pro vás také máme další potvrzení toho, o čem se zhusta spekulovalo a mnoho fanoušků také obávalo. Ano, Xiaomi Mi 7 podle všeho bude mít také „vykousnutí“ displeje po vzoru iPhone X. Na fotografiích údajné fólie na displej pro Mi 7 je vše jasně vidět a můžeme tak s klidem zapomenout na design podobný Xiaomi Mi MIX 2S nebo Samsungu S9. Už i Xiaomi podlehlo mánii „vykousnutí“ displeje a není cesty zpátky. Alespoň se Xiaomi podařilo zmenšit ostatní rámečky kolem displeje, i když na spodní straně je stále poměrně viditelný.

Samotné „vykousnutí“ je poměrně masivní a zabírá opravdu značnou část horní části displeje, ale na druhou stranu naznačuje buď duální senzory přední selfie kamerky, nebo samostatný senzor pro technologii podobnou Face ID pro odemykání 3D rozpoznáním obličeje. Není také přítomen výřez pro čtečku otisků prstů na přední straně telefonu, což by naznačovalo čtečku integrovanou přímo v displeji, o čemž se zhusta ve spojitosti s tímto modelem spekuluje. Tak držme palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.