První vývojářská verze Android P se objevila začátkem března/marca a mohli ji ochutnat uživatelé zařízení Google Pixel (XL) a Google Pixel 2 (2XL). Zcela překvapivě by se však měla objevit i na novinkovém Xiaomi Mi Mix 2S.

To by se mělo stát už 8. května/mája, kdy bude „Developer Preview“ pro Mix 2S uvolněn a Xiaomi telefon se tak stane prvním zařízením mimo Google stáj, které bude testovat Android P. Není sice zatím zřejmé, zda tato verze vychází z čistého AOSP (Android Open Source Project) a nebo bude mít i novou beta verzi nadstavby MIUI.

Vývojářská verze Android P

Odkaz na to, že se chystá vývojářská verze Android P pro Mix 2S se nejdřív objevil na MIUI fóru, odkud byl vzápětí stažen. Ovšem pánové z XDA pátrali dále a zjistili, že v základech firmware Xiaomi Mi Mix 2S byla opravdu použita část kódu Android 9.0.

Je však těžko říci, jak bude možno nainstalovat vývojářskou verzi Android P na Mix 2S. Odkaz sice uvádí, že bude šířena via OTA, ale vývojáři z XDA si tím nejsou zcela jistí. Každopádně je tu velké riziko, ať bude aktualizace instalována ručně nebo skrz OTA, že po instalaci si z telefonu uděláte těžítko na papíry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.