Xiaomi – to je jméno, které zná asi každý fanoušek mobilních telefonů a poslední dobou všech chytrých zařízení od kartáčků na zuby, rychlovarné konvice až skvělá sluchátka. Takže mít možnost zúčastnit se jako novinář slavnostního otevření prvního Xiaomi Mi Store v České Republice, to je příležitost, která se dá stěží odmítnout.
A jako zástupce našeho serveru Gizchina.cz jsem se byl podívat, jak vlastně celá tahle velká akce bude probíhat.
Relativně nenápadný vchod do obchodu s klasickým oranžovo-bílým znakem Mi, přilákal opravu velké kvantum lidí, kteří se „táhli“ téměř přes celé nákupní centrum Černý most. Dohromady bylo zájemců něco kolem 2000, což je asi tak 4x víc, než co jsem osobně skromně odhadoval. Akce velmi připomínala stání na produkty Apple, kdy dokonce několik lidí v obchodním centru přespalo, aby byli první, kdo si pro zlevněné produkty dojde.
Na místě byli také zástupci přímo z Číny a je poměrně škoda, že pro pozvané hosty z novin a zástupců různých serverů, které se zabývají elektronikou, neměli žádný projev, kde by se jakkoliv projevili, nastínili další vývoj pro český trh nebo sdíleli své nadšení. Takže konference probíhala tak, že jsme se prošli obchodem, mohlo se fotit, natáčet a případně oslovit pár lidí, kteří se pohybovali po obchodě a zkoušeli různá zařízení.

Svou premiéru si tu odbyly dva telefony, které ještě ani nemají cenu – Redmi S2 a Redmi Note 5. Ty se ještě nedají ani koupit, takže si případní zájemci musí počkat, až budou telefony oficiálně k dostání. Poměrně příjemně překvapil MiMix 2SE se svými extrémně tenkými rámečky. Ostatní portfolio je již poměrně známé a konečně jsem si také osahal netradiční model Xiaomi bez systému MIUI – Xiaomi Mi A1.
Co se ostatního sortimentu týče, tak v Mi Store najdete asi téměř vše – rychlovarnou konvici, kovovou propisku, téměř všechna sluchátka, čističku vzduchu, koloběžku, rýžovar, hodinky, notebook a tak dále. Sortiment Xiaomi se neustále rozšiřuje, takže nabídka je opravdu bohatá.
Provozovatelem Xiaomi Mi Store je Beryko s.r.o.
Doufám, že se obchodu bude dařit a snad se zanedlouho objeví i ona Olomoucká pobočka, o které se mluví v kuloárech.

Více o prostorách poví fotografie a video v galerii níže: