Mít vlastní procesor, to je oč tu běží. V tomto směru se snaží bodovat i Xiaomi, která si ve spolupráci s TSMC na své konto už loni připsala procesor Surge S1. Ten se objevil v telefonu Xiaomi Mi 5C.

Začátkem letošního roku se objevily zvěsti, že Xiaomi pokračuje v pracích na druhé generaci tohoto čipsetu a ten by mohl být představen na MWC 2018. V té době se spekulovalo i o parametrech procesoru. Víme, že do Barcelony se čipset nepodíval a od té doby je tak trochu ticho po pěšině.

TSMC

Na čínském MyDrivers je však dnes k vidění status, který praví, že Xiaomi dosáhla konečné dohody s TSMC a procesor Surge S2 se začne vyrábět na technologickém procesu 16nm.

Mělo by jít o osmi jádrový čip se čtyřmi jádry Cortex-A73 s frekvencí 2,2 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A53 s taktem 1,8 GHz. Jako GPU bude Mali-G71 MP8. To vše doplní úložiště UFS 2.1 a LPDDR4 RAM. Vadou na kráse je fakt, že bude chybět podpora sítí CDMA. Surge S2 by měl být na stejné úrovni jako u čipsetu Huawei Kirin 960.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.