Essential Phone, jehož duchovním otcem je Andi Rubin, se na trhu objevil loni. Co se týče prodejních výsledků, žádná hitparáda to zatím není. Mírný vzestup prodejů zaznamenal až po snížení ceny. A protože prodávat se prostě musí, podívá se Essential Phone i na další trhy, kromě toho amerického.

Začátkem dubna/apríla se telefon začal oficiálně prodávat v Kanadě prostřednictvím Amazonu. Od včerejška je potvrzeno, že Essential Phone vyrazí i na další trhy.

Podle prohlášení společnosti se budou otvírat prodeje také ve Francii, Německu, Japonsku a Velké Británii. Telefon bude i v těchto zemích prodáván za stejných podmínek jako v USA.

Essential Phone

Samozřejmě toto rozšíření prodeje ještě nemusí znamenat nějaké výrazné navýšení obratu, ale vzhledem k tomu, že se Essential Phone od jeho uvedení na trh, což je zhruba šest měsíců, prodalo pouze 90000 kusů, by to obrat k lepšímu být mohl.

Společnost se také v poslední době snažila o aktualizace a odstranění problémů, na které si majitelé stěžovali. Šlo především o chyby u fotoaparátu, které by snad už měly být odstraněny a navíc v únoru/februári dostal telefon i aktualizaci na Android 8.1 Oreo, a to by také mohlo být jistým lákadlem pro potenciální kupce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.