Přes rok to trvalo, než jsme se dočkali dalšího plodu spolupráce firem Coolpad a LeEco a zejména pro druhou jmenovanou jde o velmi důležitý počin, protože tím dává najevo, že i ve stádiu částečné klinické smrti ještě stále existují. Otázkou sice zůstává do jaké míry se na novém modelu Coolpad Cool 2 kolegové z LeEco opravdu podíleli, ale podle všeho byli alespoň do jisté míry součástí procesu.

Nový Coolpad Cool 2 sice nezaujme žádnými oslnivými specifikacemi a i po designové stránce se drží poměrně při zemi, ale to v dnešní době může být i přínosné. Telefon má kovový unibody design a měl by nabídnout vodotěsnou konstrukci, ale netušíme zda půjde jen o částečnou odolnost, nebo o jednu z pokročilejších certifikací. Samozřejmě se jedná o kousek s maximální plochou 5,7-palcového 18:9 displeje s rozlišením 1440 x 720 pixelů (tedy HD+) a na první pohled jsou vidět na současné poměry poměrně široké rámečky a také absence kapacitních kontextových tlačítek, vše je řešeno softwarovými.

This slideshow requires JavaScript.

Hardware je velmi uniformní s náležitostí do nižší střední třídy díky procesoru MT6750, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, duálnímu 13 Mpix + 0.3 Mpix fotoaparátu s LED bleskem, 8 Mpix selfie kamerce se světelností f/2.2, dual SIM, 3200 mAh baterii, čtečce otisků prstů na zádech a výběhovému systému Android 7.0 Nougat. S tím se samozřejmě velká díra do světa asi neudělá, ale uvidíme za kolik se bude Coolpad Cool 2 prodávat, protože nízká cena ve spojitosti s kvalitní konstrukcí byly vždy velké trumfy LeEco.