Dnešní maraton novinek z produkce Xiaomi završíme něčím drobátko odlišným od standardní výroby čínského giganta, protože se na jejich oficiálním obchodě potichu objevila velmi zajímavá nová mechanická klávesnice Xiaomi Yuemi Mechanical Keyboard Pro Silent Edition. A pokud snad ještě stále pochybujete o výhodách mechanických klávesnic, tak mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že po vyzkoušení není cesty zpátky a na klasickou membránovou klávesnici si už budete zvykat jen velmi těžce a neradi.

Yuemi Mechanical Keyboard Pro Silent Edition se kromě dlouhého názvu může pochlubit i parádním zpracováním z hliníkové slitiny a jedná se o kousek s 87 klávesami, tedy bez numerického bloku. Použité spínače jsou TTC Red, ale jak už název klávesnice napovídá, tak se Xiaomi podařilo vyrobit technologii, která potlačuje hluk obvykle generovaný tímto typem spínačů. Klávesnice je vybaveno USB Type-C portem k připojení k PC nebo Macu a bude pravděpodobně vyhledávaná zejména hráči, kteří ocení až 1000 Hz a specializovaný ARM čip.

Kvalitní mechanické klávesnice nebývají zrovna levnou záležitostí a Yuemi Mechanical Keyboard Pro zatím i v tomto ohledu vypadá velmi nadějně, protože se cena na čínském Mi Mallu pohybuje kolem 599 juanů (tedy asi 94 dolarů). Uvidíme jestli bude časem i mezinárodně dostupná, protože na první pohled rozhodně zaujme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.