Od vydání poslední generace tabletů od Xiaomi už uplynulo hodně vody a Mi Pad 3 v podstatě jen prosvištěl trhem bez nějakého razantního úspěchu. Tabletový trh se opravdu potýká se zásadními propady prodejů a tak většina výrobců dává pomalu ale jistě ruce pryč. To by se však nemělo týkat Xiaomi, protože už říjnové vyjádření jednoho ze zástupců firmy potvrdilo práce na Mi Padu 4 a dnes jsme se díky šikulům z XDA a jejich rozpitvání získaného tajemného firmwaru dočkali dalších informací.

Pro začátek je nutné podotknout, že vše je vysoce spekulativní a nemusí mít nutně blízko k realitě, ale podobné investigativní akce se často také nemýlí. Ve firmwaru se totiž nachází několik indicií, které by zcela jasně ukazovaly právě na Mi Pad 4. V popisu zařízení se totiž opakují slůvka „pad“ a „tablet“, což byly i v minulosti ukazatele třeba ve firmwaru minulé generace. Informace o hustotě pixelů displeje také hovoří o hodnotě 320 PPI, což by spíše opět napovídalo tabletové konfiguraci. Stejně tak údajná kapacita baterie 6000 mAh je historicky v hierarchii Xiaomi vyhrazena opět ne pro telefonní modely.

Na druhou stranu se tam také vyskytují popisy s poměrem stran displeje 18:9, což by u tabletu rozhodně působilo zcela nepatřičně, takže je otázkou zda toto chápeme správně. Horníci z XDA vykutali i nějaké hardwarové specifikace, jako je například procesor Snapdragon 660 s jádry taktovanými na 2 GHz, nebo 13 Mpix zadní fotoaparát se senzorem OV13855 nebo 5 Mpix selfie kamerka Samsung S5K5E8. Opět velmi tabletová čísla a hodnoty. Náznak je také na přítomnost microSD sloty, což by u Mi Padu bylo velmi revoluční a potěšitelné.

Někteří pochybovači v těchto informacích raději vidí další telefon, například Mi Max 3, ale odborná veřejnost se povětšinou kloní k tabletovému řešení s Mi Pad 4. Tak se nechejme překvapit, fanoušci tabletů by si už nějaký opravdu skvělý prostě zasloužili.