Od vydání poslední generace tabletů od Xiaomi už uplynulo hodně vody a Mi Pad 3 v podstatě jen prosvištěl trhem bez nějakého razantního úspěchu. Tabletový trh se opravdu potýká se zásadními propady prodejů a tak většina výrobců dává pomalu ale jistě ruce pryč. To by se však nemělo týkat Xiaomi, protože už říjnové vyjádření jednoho ze zástupců firmy potvrdilo práce na Mi Padu 4 a dnes jsme se díky šikulům z XDA a jejich rozpitvání získaného tajemného firmwaru dočkali dalších informací.

Pro začátek je nutné podotknout, že vše je vysoce spekulativní a nemusí mít nutně blízko k realitě, ale podobné investigativní akce se často také nemýlí. Ve firmwaru se totiž nachází několik indicií, které by zcela jasně ukazovaly právě na Mi Pad 4. V popisu zařízení se totiž opakují slůvka „pad“ a „tablet“, což byly i v minulosti ukazatele třeba ve firmwaru minulé generace. Informace o hustotě pixelů displeje také hovoří o hodnotě 320 PPI, což by spíše opět napovídalo tabletové konfiguraci. Stejně tak údajná kapacita baterie 6000 mAh je historicky v hierarchii Xiaomi vyhrazena opět ne pro telefonní modely.

Na druhou stranu se tam také vyskytují popisy s poměrem stran displeje 18:9, což by u tabletu rozhodně působilo zcela nepatřičně, takže je otázkou zda toto chápeme správně. Horníci z XDA vykutali i nějaké hardwarové specifikace, jako je například procesor Snapdragon 660 s jádry taktovanými na 2 GHz, nebo 13 Mpix zadní fotoaparát se senzorem OV13855 nebo 5 Mpix selfie kamerka Samsung S5K5E8. Opět velmi tabletová čísla a hodnoty. Náznak je také na přítomnost microSD sloty, což by u Mi Padu bylo velmi revoluční a potěšitelné.

Někteří pochybovači v těchto informacích raději vidí další telefon, například Mi Max 3, ale odborná veřejnost se povětšinou kloní k tabletovému řešení s Mi Pad 4. Tak se nechejme překvapit, fanoušci tabletů by si už nějaký opravdu skvělý prostě zasloužili.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.