Sotva před pár hodinami jsme se dozvěděli, že HMD Global připravuje akci na 27, dubna/apríla, kde by podle zatím nepotvrzených informací měl být představen telefon Nokia X6.

Dnes tu máme renderované obrázky, které se vylouply na čínském Weibo a údajně zobrazují právě chystaný telefon Nokia X6. Ostatně název přístroje si mohou dříve narození pamatovat, protože už v roce 2009 se na trhu Nokia X6 objevila s operačním systémem Symbian.

A co by tedy současná X6 mohla nabídnout? Designem, pokud tedy rendery nelžou, dost připomíná Nokia 7 Plus, a to hlavně zadním panelem. Duální kamera je uložena stejně a také měděné prvky kolem fotoaparátu a snímače otisků jsou shodné. Snad jediným rozdílem je umístění LED blesku pod fotoaparátem.

Nokia X6

Obrázek čelního panelu ukazuje výřez nad displejem a velmi úzkou bradu telefonu. Postranní rámečky jsou také velmi subtilní.

Kromě renderů jsou na Weibo k vidění i některé parametry Nokia X6. Displej by měl být 5,8 palcový s poměrem stran 19:9. Telefon bude nabízen ve dvou verzích, přičemž jedna z nich bude osazena procesorem Snapdragon 636 s 6 GB RAM a druhá verze dostane čipset Helio P60 se 4 GB RAM. Ceny by se údajně mohly pohybovat kolem 1599 jüanů (254 dolarů) a 1799 jüanů (285 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.