Nový přírůstek do portfolia Oppo, telefon Oppo A3, postupně prochází všemi certifikacemi, které jsou nezbytné pro to, aby byl uveden na trh. Má už za sebou zkoumání certifikačních úředníků v Tenaa, prošel Geekbench testem a aktuálně obdržel i certifikaci 3C (Compulsory Certification of China).

Oficiální certifikační výpis sice neobsahuje údaje o parametrech Oppo A3, případně o termínu jeho vydání, ale rozhodně je to signál, že přístroj půjde do prodeje v době velmi dohledné.

Z jednotlivých střípků informací z Tenaa a Geekbench můžeme poskládat skoro celou mozaiku toho, co by se od Oppo A3 dalo očekávat.

Telefon Oppo A3

Displej bude mít úhlopříčku 6,2 palce s rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Použitým procesorem bude Helio P60 se 4/6 GB RAM a 64/128 GB interní paměti. Foto výbava bude poněkud slabší. Zadní mono fotoaparát bude 16 MPix, přední kamera bude 8 MPix a předpokládá se, že bude mít proprietární funkci OPI AI Beauty.

Snímač otisků chybí, takže se spekuluje, že odemykání telefonu bude probíhat skrze přední kameru. Baterie bude mít kapacitu 3300 mAh a rozměry telefonu budou 156×75,3×7,8 mm při hmotnosti 159 gramů.

Telefon Oppo A3 by měl být nabízen v několika barevných variantách, konkrétně v Blue, Knight Black, Stardust Silver, Pomegranate a Soybean Meal. Cenovka by se mohla pohybovat u 1999 jüanů (317 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.