S blížícím se uvedením novinkového OnePlus 6 se informace o něm stávají poměrně žhavým tématem. Své polínko pod kotel přiložil i Pete Lau, generální ředitel společnosti OnePlus. Na oficiálním fóru se poměrně obšírně vyjadřuje o seriózním a poctivém přístupu k vytváření designu telefonů.

Celková filozofie průmyslového designu v OnePlus vychází především z toho, že design telefonů by měl sloužit uživateli a ne jej zbytečně zatěžovat. Přístup produktových manažerů a designérů musí být poctivý a vycházet ze zpětné vazby uživatelů.

Tato cesta ovšem není vždy jednoduchá. Pete Lau podotkl, že je mnohdy těžké přizpůsobit design telefonu přáním uživatelů. Mnozí z nich totiž očekávají něco mimořádně odlišného. Dobrý design by se však měl, podle Laua, zaměřit spíše na kvalitní materiál, dobré řemeslné zpracování a drobné detaily.

Pete Lau

Konkrétně u OnePlus 6 bylo před finalizací designu navrženo několik prototypů. Všechny dodržely designovou linií společnosti. U telefonu byl použit skleněný zadní panel, a to i přesto, že mnozí z výrobců tuto technologii používají také. Lau je přesvědčen, že OnePlus 6 nabídne uživatelům v tomto směru neotřelou interpretaci použití skla.

Skleněná záda OnePlus 6 jsou složena z pěti vrstev s nanotechnologickým povlakem. Obvykle se používají pouze tři vrstvy. Vyšší počet vrstev vytváří lepší prostorový dojem.

Pete Lau sice neuvedl, jak konkrétně budou záda OnePlus 6 vypadat, ale je docela možné, že použití více vrstev bude vytvářet podobný efekt jako například HTC Liquid Surface, kdy byly použity různobarevné skleněné vrstvy a zadní panel měnil barvu pod určitým úhlem dopadu světla. A je taky docela možné, přestože to Lau nepotvrdil, že skleněná záda u OnePlus 6 byla zvolena z důvodu bezdrátového nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.