Fanoušci značky LG by se měli dočkat nové vlajkové lodi už 2.května, protože už se na webu objevila oficiální pozvánka právě na toto datum k odhalení LG G7 ThinQ. Telefon bude navazovat na G6, která v podstatě bez velkého povšimnutí a zájmu prosvištěla mobilním trhem minulý rok. Bude se ale jednat o opravdový zbrusu nový generační model, ne jako LG V30S ThinQ představené na MWC, které je v podstatě jen jakýsi mezistupeň.

V ruce už máme dokonce i první snímky tohoto telefonu pěkně ze všech stran, takže máme už v podstatě finální představu nejen o vzhledu, ale i o spoustě hardwarových parametrů a vychytávek. Kovové tělo s FullView displejem je samozřejmostí a v dnešní době ani nepřekvapí populární „vykousnutí“ po vzoru iPhone X. Co je však nestandardní je umístění SIM zásuvky na horní hranu a specializované hardwarové tlačítko na pravé hraně telefon. V jeho případě se spekuluje, že by se mohlo jednat o přímý přístup k AI asistenci po vzoru například Bixby od Samsungu. Potěšující je každopádně zachování 3.5mm sluchátkového audio jacku.

Displej samotný by měl být 6-palcový s velmi jemným QHD+ rozlišením (3120×1440 pixelů) a tedy poměrem stran 19:9. Konečně se od LG dočkáme aktuální nejlepší generace procesorů, takže uvnitř bude tepat Snapdragon 845 spolu se 6 GB RAM. Skloňovaná kapacita baterie 3000 mAh se nám zdá lehce poddimenzovaná zejména vzhledem ke „žravému“ displeji, ale jedná se opět jen o spekulace stejně jako u ostatních hardwarových parametrů. Uvidíme jako cenu nové LG G7 ThinQ dostane, protože výrobce se za každou cenu potřebuje vrátit na výsluní. Takže třeba se dočkáme nějakého pěkného cenového překvapení.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.