Zhruba v půlce tohoto měsíce jsme se dozvěděli, že společnost HMD Global cosi chystá na 27. dubna/apríla. Podle nepotvrzených informací by se mělo jednat o prezentaci telefonu Nokia X.

Krátce po tom, co se začalo mluvit o chystané akci, se také začalo spekulovat o tom, že ona Nokia X bude novinkovým modelem a on X v názvu vlastně znamená 10. Jiní si zas mysleli, že půjde o reinkarnaci staré Nokia X, která se objevila v roce 2014 a vzešla ze spojení Nokie s Microsoftem.

Mezi tím kdesi v Číně, v tichosti získaly 3C certifikaci dva přístroje Nokia s kódovými označeními TA-1099 a TA-1109. O nich se tvrdí, že by mělo jít právě o dvě verze Nokia X.

HMD Global

Z parametrů není známo nic kromě toho, že oba přístroje budou mít 5V/2A (10W) nabíječku. Ta se standardně používá u telefonů nižší střední třídy, které nepodporují rychlé nabíjení.

Nu a podle nejčerstvějších spekulací by se mělo jednat o telefon Nokia X6, který by měl být jakýmsi mezistupněm mezi Nokia 6 a Nokia 7 Plus. Předpokládá se, že telefon bude mít dvě verze s různými procesory.

Displej bude 5,8 palcový s poměrem stran 19:9. Hovoří se také o zadní duální kameře s optikou Carl Zeiss a Pro režimem. Ceny by se údajně mohly pohybovat kolem 1599 jüanů (254 dolarů) a 1799 jüanů (285 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.