Nový odolný kousek Oukitel WP5000 je na trhu dostupný teprve týden, ale na první pohled vypadá velmi slušně s nerozbitným tělem a poměrně slušnými hardwarovými parametry. A protože se jedná o telefon s certifikací IP68, tak se ho výrobce snaží prodávat s doporučením pro všechny dobrodruhy a dokonce klade i hypotetickou otázku, zda by přežil i v extrémních podmínkách například v Himálajích nebo Severním/Jižním pólu.

Samozřejmě je poměrné velmi komplikované (a nalijme si čistého vína i naprosto zbytečné) posílat expedici do podobných lokací jen za tímto účelem, takže se inženýři Oukitelu odhodlali jen k simulaci prostředí. Vystavili Oukitel WP5000 konstantním teplotám kolem -20℃ po více než 16.5 hodiny a jak se ostatně dalo čekat, tak se telefon jen otřepal, frajersky odfoukl námrazu a v klidu fungoval dále. Jak již bylo zmíněno, tak je i vybavení slušné a zahrnuje například octa-core procesor Helio P25, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo velkou 5200 mAh kapacitu baterie.

A co byste také řekli šanci vyfasovat tento odolný telefon zcela zdarma ? Stačí jen stáhnout Aliexpress aplikaci a kliknout na zúčastnit se v položce “freebies & reviews“ na hlavní stránce. Nebo je samozřejmě jistější si ho pořídit pěkně klasickou cestou, třeba v bleskových prodejích na oficiálním Oukitel Aliexpress obchodě za 269.99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.