Taiwanský Asus na dnešní den přislíbil odhalení jednoho nového prodejního hitu a nutno dodat, že drží slovo. Představil totiž model Asus ZenFone Max Pro M1, který toho může nabídnout mnohem více, než jen komplikované jméno. Telefon má totiž velmi slušnou hardwarovou výbavu a cenovku nastavenou proklatě nízko, takže půjde po krku podobnému Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Takže s čím přesně půjde nový Asus do boje ?

ZenFone Max Pro M1 zmíněné Xiaomi připomíná i designově a nabídne 5,99-palcový displej s FullHD+ rozlišením a ochranným 2.5D zakřiveným sklem. Dále pak procesor Snapdragon 636, 3GB/4GB/6GB RAM, 32GB/64GB vnitřní paměti a nadstandardní 5000 mAh kapacitu baterie. Zadní fotoaparát je duální se 13 Mpix + 5 Mpix senzory, přičemž nejvyšším 6 GB RAM verze dostane dokonce 16 Mpix + 5 Mpix. Stejně tak u přední selfie kamerky mají dvě základní verze 8 Mpix a nejvyšší pak 16 Mpix. Poměrně matoucí rozdělení, ale co naděláte. Asus také konečně poslal k ledu ZenUI a telefon tak bude mít čistý Android 8.1 Oreo. Nezapomnělo se ani na moderní vymoženosti jako je Face Unlock, ale na fotkách můžete vidět i klasickou čtečku otisků na zádech telefonu.

A teď k tomu asi nejzajímavějšímu, protože cenově se bude jednat opravdu o to nejagresivnější, co si dovedete představit. Základní 3GB/32GB se bude v přepočtu prodávat asi za 165 dolarů, 4GB/64GB za 195 dolarů a nejvyšší 6GB/64GB za 225 dolarů. Jedná se samozřejmě o hrubý přepočet z ceny v Indii, kde bude telefon k dostání nejdříve, ale i tak vše vypadá velmi nadějně a podobnou konkurenci pro Xiaomi jen vítáme.