Ačkoliv se už většina moderních telefonů s Androidem chlubí nějakou verzí či variací na „Face ID“ či „Face Unlock“ technologie, tak reálně žádný z nich není konkurencí pro opravdové Face ID použité v iPhone X, které totiž dokáže rozpoznat nejen kontury, ale i hloubku. Podle nejnovějších zpráv by se však ve třetím kvartálu 2018 mohla konečně vynořit použitelná technologie 3D rozpoznávání i pro Android a hlavním kandidátem na její první použití je podle všeho chystané Xiaomi Mi 7.

Podle těchto zákulisních informací sice ještě stále není tato technologie plně použitelná v současném stavu a 3D rozpoznávací modul má stále rezervy ve spolupráci s aktuálním hardwarem a softwarem. Ale spolupráce Qualcommu, Himax Technologies A Truly Opto-electronics je podle všeho na velmi dobré cestě a plně vyladěná verze by neměla být daleko. Tato technologie by měla pracovat pouze v kombinaci s čipsetem Snapdragon 845, což by jen nahrávalo spekulacím právě o použití u Xiaomi Mi 7, protože vlajkové modely Samsungu a Huawei jsou ve značné míře vybaveny vlastními čipy.

Možná i čekání na tuto 3D rozpoznávací technologii byl jeden z důvodů zdržení a posunutí vydání Xiaomi Mi 7, protože původně měl telefon být na trhu už ve druhém čtvrtletí 2018. Dalším důvodem by pak měla být i čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji, což bude další malé vítězství pro Xiaomi. Spolu s přítomností bezdrátového nabíjení tak telefon bude opravdu nabitý moderními pokročilými technologiemi. A když už jsme u těch spekulací o telefonech Xiaomi, tak se objevily některé náznaky, že by snad Xiaomi Mi 6X nemělo mít Snapdragon 626 ale 660… A to by byla jiná káva.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.