Společnost Oppo by měla v dohledné době uvést nový telefon Oppo A3, který by měl spadat do střední třídy. Díky tomu, že má za sebou certifikaci Tenaa, známe některé z jeho parametrů a po testování v Geekbench zas víme, že jej bude pohánět procesor Helio P60.

Helio P60 je nejnovějším čipsetem z dílen MediaTek, který je určen právě přístrojům střední třídy. V Geekbench získal v single-core testu 1507 bodů a skóre v multi-core je 5755 bodů. Procesor doplní 4 GB RAM.

Oppo A3

Z výpisu Tenaa se lze dozvědět, že Oppo A3 bude mít 6,2 palcový displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2160×1080 pixelů. Kromě již zmíněných 4 GB RAM by se měla objevit i verze s 6 GB RAM. Baterie by měla mít kapacitu 3300 mAh.

Ve foto výbavě najdeme jednoduchý zadní fotoaparát s 16 MPix snímačem, přední kamera by měla mít rozlišení 8 MPix. A vzhledem k tomu, že na zadní ani přední straně není snímač otisků prstů, předpokládá se, že odemykání telefonu bude probíhat via přední kameru.

Podle zatím nepotvrzených informací by měl Oppo A3 dorazit na trh začátkem května/mája a cena se odhaduje na 1999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 318 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.