Veletrh Global Sources v HongKongu už je v plném proudu a včera na něm proběhla megalomanská akce značky Leagoo, honosně nazvaná „Leagoo X“. A na ní jsme měli možnost zahlédnout poprvé nejen zbrusu nové telefony této značky, ale dozvědět se i nové informace o jejich průlomové strategii pro blízkou budoucnost. Tak se pojďme na ty nejzajímavější novinky podívat.

Asi nejzajímavější událostí mělo být oficiální představení nového modelu Leagoo S10, ale dočkali jsme se jen jeho velmi obecného oznámení, bez kompletních detailů. Ale i tak vypadá telefon skvěle, zejména díky zcela minimálnímu „vykousnutí“ displeje a některým hardwarovým detailům jako je 6GB/8GB RAM, 128GB/256GB vnitřní paměti, 6-palcový displej nebo hned trojici zadních fotoaparátů se 24 Mpix + 16 Mpix +8 Mpix senzory a AI funkcemi. To vše zní jako velmi silná inspirace nedávným Huawei P20 Pro, ale to je kompliment. Navrch by mělo Leagooo S10 mít i integrovanou čtečku otisků přímo v displeji, jako třešničku na dortu. Bohužel však stále neznáme zbytek specifikací a zejména cenu + datum vydání.

Ale to samozřejmě nebylo vše k vidění, dostalo se i na Leagoo S9 Pro, který jsme měli poprvé možnost vidět už na MWC v Barceloně. Telefon je vylepšenou verzí velmi dobře se prodávajícího Leagoo S9 s větším 5,85-palcovým displejem a většími kapacitami pamětí. Globální rezervace na oba modely jsou stále k dispozici včetně snap-up slev jen za 1.99 dolarů.

Dalším z předvedených kousků bylo i nedávno vydané Leagoo Power 5 s velkou 7000 mAh baterií, 5,99-palcovým FHD+ displejem, procesorem Helio P23, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, bezdrátovým nabíjením a spoustou dalšího. I na něj jsou k mání nabídky rezervací.

Odolné Leagoo XRover pak bude prvním pokusem značky vstoupit na pole neorané s high-end odolnými telefony a k tomu bude vybaveno 18:9 5,72-palcovým full-screen displejem a součástkami podle vojenských standardů včetně certifikace IP68. Dojde i na procesor Helio P23, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti nebo 5000 mAh baterii.

Poslední poměrně zásadní novinkou je pak zbrusu nová celková strategie prodejů značky, která podle všeho bude mnohem více, než jen samotné skloubení offline a online prodejních kanálů. Značka Leagoo se podle všeho bude pokoušet výrazně diverzifikovat své portfolio produktů a na obrázku výše jsou k zahlédnutí například tablety, notebooky, AIO počítače, sluchátka, reproduktory nebo powerbanky. Že by se schylovalo k nástupu podobné vícehlavé saně jako jsou například Xiaomi ? Více informací o nové platformě je pak k nahlédnutí na oficiálních stránkách Leagoo.