S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel a dnes nám byl v plné parádě představen další z nich. Nubia Red Magic je odpovědí na Xiaomi Black Shark a Razer Phone od konkurence a rozhodně nevypadá vůbec zle. Bude to však stačit pro rozmazlené a zhýčkané herní publikum ?

Designově je Nubia Red Magic podle mého velmi povedená a futuristický design je zvýrazněn šestiúhelníkovým zpracování čočky zadního fotoaparátu a čtečky otisků prstů. Na ose telefonu je pak na zadním panelu k nalezení LED linie, kterou si můžete barevně konfigurovat dle své momentální nálady. Telefon je samozřejmě celokovový s rozměry 158.1 x 74.9mm x 9.5 mm a 185 g váhy, k dostání pak bude v červené nebo černé barevné variantě. Antény by měly být opět soustředěny pro lepší příjem do tvaru „X“ a na zadní straně najdeme i průduchy pro lepší chlazení a grafitovou vrstvu pro lepší odvod tepla.

Displej telefonu je 6-palcový LTPS s FHD+ rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Chráněn je odolným sklem NEG Dinorex T2X-1, které by mělo být odolné proti nárazům a poškrábání. Herní telefon samozřejmě potřebuje hlavně výkon a tady nová Nubia lehce zakolísala, protože stejně jako Razer Phone má k dispozici jen starší Snapdragon 835 a ne nejnovější 845. Těžko říci, zda na to nemá vliv momentální problémová situace mezi mateřskou firmou ZTE a americkými úřady, ale každopádně jde o mírné zklamání. I tak se však jedná i v dnes o velmi výkonný procesor, který si poradí skoro se vším, takže není důvod k zásadním obavám. Doplní ho i 6GB/8GB RAM a 64GB/128GB vnitřní paměti, o rozšiřujícím microSD slotu se nikde nemluví, takže asi bohužel nebude.

Poměrně překvapivě se Nubia Red Magic vytáhla i na poli mobilní fotografie, protože zadní fotoaparát je velmi výkonný 24 Mpix senzor Samsung ISOCELL 5K2X7SX s velikostí pixelů 0.9μm a světelností f/1.7. Doplní ho přední selfie 8 Mpix kamerka se senzorem SK Hynix HI-846, velikostí pixelů 1.12μm, širokoúhlou čočkou a světelností f/2.0. To je na specializovaný herní telefon velmi kvalitní foto vybavení a Nubia se tak bez ostychu může rovnat i klasickým high-end modelům.

Baterie má kapacitu 3800 mAh, což na herní telefon na první pohled není příliš mnoho. Dále se pak dočkáme USB Type-C portu, 3.5mm audio jacku, mono reproduktoru (i když s podporou DTS), čtečky otisků prstů na zádech, dualband Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, GPS+GLonass a systému Android 8.1 Oreo překrytého firemním Red Magic launcherem. Telefon bude mít i speciální hardwarové tlačítko zapínající maximální výkon, které jsme už viděli i u konkurenčních modelů.

Nubia Red Magic by měla být k mání na mimo-čínských trzích už od 26. dubna exkluzivně na crowdfundingovém portálu Indiegogo a základní verze by měla stát velmi zajímavých 399 dolarů. Pro čínské zákazníky je pak nastavena identická cena 2599 juanů ($399) za 6GB+64GB verzi a 2999 juanů ($479) za vylepšenou 8GB+128GB variantu. S takovou cenou si troufnu tvrdit, že bude telefon konkurenceschopný navzdory postaršímu procesoru. Co na něj říkáte vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.