Na nedávné konferenci BigOnFlipkart, potvrdila společnost Asus své partnerství s indickým e-shopem Flipkart, které by mělo přispět k zvýšení prodejů telefonů Asus v Indii. Prvním přístrojem, který se na Flipkart začne prodávat bude Asus ZenFone Max Pro M1.

Jeho start je sice plánován na 23. dubna/apríla, přesto jsou jeho specifikace už nyní k vidění na síti. Hlavním tahákem jistě bude baterie s kapacitou 5000 mAh a design podřízený stávajícím trendům.

Asus ZenFone Max Pro M1 bude mít 6 palcový displej s poměrem stran 18:9. Použitým procesorem bude Snapdragon 636, který najdeme například v ZenFone 5. Doplní jej až 6 GB RAM a až 64 GB interní paměti, kterou bude možno dále rozšířit. Tento údaj dává tušit, že v nabídce bude i nižší verze s 4 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště.

Slot pro SIM karty nebude hybridní, takže bude možno vložit dvě SIM karty a jednu SD kartu. Operačním systémem by měl být „čistý“ Android Oreo. Zadní duální kameru budou tvořit dva 16 MPix snímače, přední fotoaparát by měl být také 16 MPix. Telefon bude mít i reproduktor s NXP zesilovačem.

Asus ZenFone Max Pro M1 se tedy objeví příští týden a bude k mání pouze na stránkách Flipkart.